Ładowanie...

Aktualności

Znokautowali do przerwy

• autor: torowiec3, 2013-04-15 20:22

Udanie zrewanżowali się piłkarze Toru Laskowice na Sparcie Przysiersk na sztucznym boisku w Świeciu za porażkę jesienią . Baraże coraz bliżej zespołu Artura Góreckiego.

Chyba nikt nie spodziewał się, że w 1. części meczu wicelider zdemoluje trzecią drużynę w tabeli. I co ciekawe sześć goli to najniższy wymiar kary jaki spotkał Spartę , bo laskowiczanie mogli strzelić nawet 10 bramek. Podopieczni Artura Góreckiego doskonale wykorzystali warunki atmosferyczne, czyli grę z wiatrem. Po przerwie piłkarze Sparty próbowali ratować honor, jednak zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Piłkarze Toru na drugą połowę wyszli zbyt rozluźnieni wysokim prowadzeniem. Ich akcje nie były już tak składne, brakowało też skuteczności.

NAJCIEKAWSZE MOMENTY
3' - 1:0 dla Toru. Po rzucie rożnym błąd popełnia Mirosław Otlewski, który mija się z piłką. Wykorzystuje to Andrzej Gładek.
12' - 2:0 dla Toru. Kapitalne uderzenie Denisa Piotrowskiego z ok. 30 metrów w same "okienko". Bramkarz Sparty bezradny.
19' - 3:0 dla Toru. Grzegorz Sułkowski zbiegł do środka, podał piłkę do Łukasza Bzdawki, a ten uderzył z 19 metrów po ziemi tuż przy słupku.
23' - 4:0 dla Toru. Błażej Chęciński fauluje Grzegorza Sułkowskiego w polu karnym. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Andrzej Gładek.
32' - 5:0 dla Toru. Ładne uderzenie Sułkowskiego z ostrego kąta. Otlewski znów bez szans.
36' - żółta kartka dla Dariusza Gliniewicza.
37' - Gliniewicz z bliska głową, ale broni Otlewski, a dobitka Piotrowskiego niecelna.
39' - 6:0 dla Toru. Po rzucie rożnym Otlewski wypiąstkował piłkę poza pole karne. Dopadł do niej Andrzej Plewa, który bez namysłu uderzył w kierunku opuszczonej bramki. Futbolówka ku zdziwieniu gości wpadła do siatki.
42' - druga szansa Gliniewicza, ale znów górą golkiper Sparty.
43' - po rzucie rożnym główkował Dawid Tatarowicz, ale Otlewski na posterunku.
45' - rzut wolny dla Toru, ale Dariusz Gliniewicz trafia w mur.
48' - w odpowiedzi akcja Krzysztofa Kowalikowskiego, ale nikt nie zamknął jego podania na długim słupku.
50' - znakomite uderzenie Adama Kolmajera z 25 metrów, ale Przemysław Syrocki sparował piłkę na rzut rożny,
51' - żółta kartka dla Patryka Olszewskiego.
58' - dobra okazja Lonsera, ale górą Syrocki z pomocą obrońców.
62' - powinno być 7:0, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystują do spółki Gliniewicz i Kowalikowski.
66' - 6:1 dla Toru. Patryk Olszewski wykorzystuje błąd defensorów wicelidera strzelając honorową bramkę dla Sparty.
75' - kolejna "setka" zmarnowana przez Gliniewicza.
77' - druga żółta kartka dla Olszewskiego, a w konsekwencji czerwona. Sparta kończy w "10".
86' - po rzucie rożnym gola z główki próbował strzelić Kowalikowski, ale bezskutecznie.
88' - Kolmajer z rzutu wolnego, ale ze spokojem broni Syrocki.
92' - Kowalikowski trafia do siatki, ale ze spalonego.
93' - koniec derby powiatu. Tor chyba wybija Sparcie z głowy baraże już na początku rundy wiosennej.

Bramki: Andrzej Gładek 2 (3., 23. - karny), Denis Piotrowski (12.), Łukasz Bzdawka (19.), Grzegorz Sułkowski (32.), Andrzej Plewa (39.)